Žene koje su mijenjale svijet

Učenici trećeg razreda , njihova učiteljica Đurđica Gjajić i školska knjižničarka Melita Horžicky-Radotić ,povodom Međunarodnog dana žena ,proveli su razredni projekt Žene koje su mijenjale svijet .

Ovim projektom smo željeli upoznati učenike s nekoliko poznatih žena  i utjecajem koje su ostavile u svijetu. Kao inspiracija su nam poslužile slikovnice iz serije Mali ljudi, veliki snovi  u izdanju Školske knjige koje se nalaze u našoj školskoj knjižnici.

Na tri radionice (svaka u trajanju od tri školska sata) učenici su naučili pojedinosti iz života modne dizajnerice Coco Chanel, slikarice Fride Kahlo i arhitektice Zahe Hadid. Nakon što je knjižničarka učenicima pročitala slikovnicu, pogledali su prezentaciju o njihovu stvaralaštvu, a potom  je slijedio kreativni dio na kojem su učenici dobili zadatke.

Na radionici o Coco Chanel izrezivali su papirnate lutke, odjeću u stilu Coco Chanel, obojali odjeću, obukli lutke i napravili malu modnu reviju. Ovim putem zahvaljujemo Maji Gjajić koja je nacrtala lutke i njihovu odjeću.

Na radionici o Fridi Kahlo učenici su izrađivali ukrase za kosu koristeći rajf i cvijeće napravljeno od papirnatih salveta.

Na radionici o Zahi Hadid konstruirali su zgrade koristeći čačkalice i plastelin, a potom su  izrađivali kuće iz mašte tehnikom slikanja plastelinom.

Melita Horžicky-Radotić

Fotografije s radionica možete pogledati u našoj foto galeriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 9. 3. 2022.