Svjetski dan voda

Obilježavanje Svjetskog dana voda

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije i ove je godine, po četvrti put, u suradnji sa školama na području naše županije, provela  obilježavanje Svjetskog dana voda koji se širom svijeta tradicionalno obilježava 22. ožujka. Republika Hrvatska ima velike količine pitkih voda pa je tako  na 5. mjestu u Europi po obnovljivim zalihama vode. Na svjetski dan voda važno je upozoriti na probleme vezane za vodu i vodne resurse. Podaci Ujedinjenih naroda kažu da više od milijardu ljudi na Zemlji nema stalan pristup zdravoj i pitkoj vodi, pa je iz tog razloga razdoblje od 2005. do 2015. proglašeno desetljećem voda pod geslom "Voda za život".

Svjetski dan voda obilježen je čišćenjem vodotoka potoka Veličanke u dijelu koji protječe kroz spomenik parkovne arhitekture Park u Trenkovu, a u ovoj aktivnosti sudjelovali su učenici sedmog i osmog razreda Osnovne škole  Vladimira Nazora  iz Trenkova. U njihovim aktivnostima pridružili su im se i učitelji Jasna Tomljenović i Zdenko Samaržija i, ispred Javne ustanove, nadzornik Predrag Livak, uz tehničku pomoć tvrtke „Kutjevo“ d.d. Učenici Osnovne škole „Mladost“ Jakšić čistili su predio uz potok Vetovčanka kod nogometnog igrališta u Jakšiću, a njima su se pridružili učiteljica biologije Tatjana Stanković, ravnatelj škole Boško Obradović i školski domar Mišo Doboš.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 22. 3. 2013.

« Ožujak 2024 »