Korisnik:
Lozinka:

Sudjelovanje OŠ „Mladost“ Jakšić na 32. državnoj smotri zadruga u Vinkovcima

U učeničkim zadrugama učenici stječu i primjenjuju znanja, stječu radne navike kroz učenje, shvaćanje i razumijevanje. Baš iz tog razloga već 32. godine se održava državna smotra učeničkih zadruga u Vinkovcima.

Ove godine na 32. državnoj smotri učeničkih zadruga sudjeluje učenička zadruga Mladost, a smotra se održava od 25.listopada 2020. godine. Zbog  epidemiološke situacije smotra je ove godine virtualnog karaktera. Učenička zadruga Mladost snimila je videozapis u kojem pripremaju jedan od proizvoda zadruge. Izabran je proizvod izvannastavne skupine Domaćinstvo - pekmez od jabuka i dunja „Mladost.“ Pekmez su kuhale marljive učenice Sabina Kuba i Nikolina Raguž koje su već iskusne u kuhanju ovog proizvoda jer su ga pripremale i prošle godine. Izradu pekmeza nadgledala je jedna od dviju voditeljica zadruge i voditeljica Domaćinstva – Marta Gašparić, dok je videozapis snimila i montirala druga voditeljica – Valentina Strarčević, koja ujedno vodi izvannastavnu skupinu – Filmska skupina. Učenice i mentorice vesele se ovom sudjelovanju, a kao nagradu za svoj trud dobit će i prigodne poklone.

Fotografije pogledajte u foto galeriji.

objavio: Melita Horzicky-Radotic   datum: 21. 10. 2020.

Nastava na daljinu

« Studeni 2020 »