Održana početna konferencija projekta "Energetsko obnova zgrade OŠ Mladost"

U prostorima Osnovne škole „Mladost“ Jakšić 22. studenoga održana je početna konferencija projekta „Energetska obnova zgrade Osnovne škole „Mladost“ . Ukupna vrijednost projekta iznosi do 5.024.325,11 kuna, pri čemu bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj iznose do 2.913.643,63 kuna. Ostatak iznosa financiranja na sebe je preuzela Požeško-slavonska županija, kao osnivač škole.Na početnoj konferenciji su svečano potpisani ugovori o izvođenju radova s tvrtkom L Projekt d.o.o. i ugovor o stručnom nadzoru građenja s Uredom ovlaštenog inženjera građevinarstva Domagoj Stojaković.Projektom energetske obnove financirane su aktivnosti izrade projektne dokumentacije, radovi na energetskoj obnovi zgrade, usluga stručnog nadzora građenja, koordinatora zaštite na radu, energetski pregled i izrada energetskog certifikata nakon energetske obnove, promidžba i vidljivost te upravljanje projektom. Radovima na energetskoj obnovi će se povećati povećati toplinska zaštita vanjskog zida, toplinska zaštita stropa prema negrijanom tavanu, zamijenit će se vanjska stolarija, unutarnja rasvjeta zamijenit će se energetski učinkovitijom, ugradit će se novi sustav grijanja te novi sustav hlađenja.

Ukupna vrijednost projekta iznosi do 5.024.325,11 kuna, pri čemu bespovratna sredstva Europskog fonda za regionalni razvoj iznose do 2.913.643,63 kuna. Ostatak iznosa financiranja na sebe je preuzela Požeško-slavonska županija, kao osnivač škole. Zahvaljujući Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, koje je raspisalo Javni poziv za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini, udio vlastitog sufinanciranja značajno je umanjen. Naime, Škola se uz pomoć Panore prijavila na navedeni Poziv te su odobrena sredstva u iznosu do 1.327.381,29 kuna.

Na početnoj konferenciji, uz domaćina ravnatelja škole Boška Obradovića i načelnika općine Jakšić Ivicu Kovačevića, nazočili su predstavnici RKR Panora, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, ravnateljica Dječjeg vrtića Jakšić Ivona Pečur, predstavnici Školskog odbora te ravnatelji drugih škola s područja županije.

Završetak radova se očekuje do kraja kolovoza 2020.godine, a završetak cijelog projekta energetske obnove do kraja studenoga 2020. godine.

Učenici škole su izveli prigodni kulturno-umjetnički program.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 3. 12. 2019.