English All Around 2019.

Zadnji vikend ožujka (30. i 31. ožujka) održao se još jedan English All Around festival u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji  u Zagrebu – moto kojeg je - Celebrating passion for English – to je dakle festival slavljenja strasti prema engleskom jeziku! Ovim se natjecasnjem želi osnažiti i promicati iskustvo učeničkog sudjelovanja na natjecanju, učenje i druženje kako bi i nove generacije mogle pokazati sve svoje talente, znanja, sposobnosti i vještine na engleskom jeziku te maksimalno uživati učeći i upoznajući svoje vršnjake iz cijele Hrvatske.

I ove godine naša škola je sudjelovala na istom uz mentore, učiteljice Ivanu Kuna-Raguž i učenike Mirtu Svjetličić i Patrika Čurčića koji su se iskušali u izazovu sricanja, Mariju Jukić i učenike Dominika Raguža i Gorana Strnaka koji su se okušali u izazovu filma, te Martu Gašparić i učenicu Barbaru Ružičić i izazov govorenja, popularno zvan debata. Mirta i Patrik prošli su u 4. i 6. krug među zadnjih devet učenika u sricanju, Goran i Dominik dobili su special mention od sudaca. Iako film nije osvojio prva tri mjesta, sudci su ga pohvalili kao vrijednog spomena, a Barbaru su sudci pohvalili da je upotrijebila širok dijapazon argumenata. Iako nismo osvojili prva tri mjesta, učenici su se iskazali na natjecanjima svojim znanjem, vještinama i trudom te dobili veoma dobre kritike kod sudaca, koji su redom iz zemalja engleskog govornog područja i stručnjaci na danom području. Sudci su ujedno bili puni konstruktivnih savjeta, koji i jesu bit i smisao ovog natjecanja, kako to organizatori često ističu. Učenici i učitelji su već tradicionalno bili smješteni u Omladinskom hostelu u Petrinjskoj. Slobodno vrijeme su konstruktivno proveli u razgledavanju znamenitosti, posjetu kinu, botaničkom vrtu, muzejima… Kako im je doista bilo, prosudite prema fotografijama sami.

Marta Gašparić, Ivana Kuna Raguž i  Marija Jukić

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 8. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »