Posjet izložbi fotografija u Tehničkoj školi Požega

U srijedu i četvrtak 07. i 08. veljače učenici Fotografske skupine Goran i Domagoj Strnak, Josip Razumović, Gabrijel Kovačević, Ivan Hrvat, Mihael Janjić i Petar Pečur u pratnji učiteljice Marte Gašparić posjetili su izložbu fotografije  Bajkoviti krajolici M. Pilaša i T. Safundžića u Tehničkoj školi u Požegi. Oni su bivši učenici Tehničke škole i nekoć su bili članovi Foto skupine koju ondje vodi profesor Hrvoje Mikolčević.

Dočekala nas je profesorica i voditeljica smjene  Karolina Kraljević Malvić te nas uvela u prostor, pokazala nam izložbu, a ujedno i osvježila naše učenike keksima i sokovima.

Matej Pilaš i Tomislav Safundžić aktivno se bave fotografijom i svoj hobi pretvaraju u prava umjetnička djela. Obojica su bivši učenici Tehničke škole u Požegi gdje su njihove fotografije izložene te krase zidove školskih hodnika.
Matej Pilaš ističe kako ga je fotografija zanimala i prije srednje škole, a posebno se za nju zainteresirao tijekom pohađanja „Foto grupe“ koju je vodio prof.Hrvoje Mikolčević koji ga je uveo u svijet ozbiljne fotografije. Fotografija mu ubrzo postaje hobi i posao tijekom studentskih dana. Pilaš je magistrirao na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija u Osijeku, a fotografijom se još uvijek aktivno bavi. Motivi koji zauzimaju posebno mjesto na njegovim fotografijama vezani su za prirodu i prirodne pojave, a o tome svjedoče i naslovi neki od njih-„Požeška gora“, „Kopački rit“, „Osijek“, „Potok Musulinski“, „Ovčare“, „Sloboština“ i druge.

Tomislav Safundžić zaljubljenik je u putovanja, a posebno mjesto u njegovom životu i radu također zauzima fotografija. 2016. na Fakultetu elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija u Osijeku postaje sveučilišni prvostupnik inženjer računarstva, a trenutno pohađa diplomski studij na istom fakultetu. Tomislav ističe kako mu je fotografija hobi od 2011. Motivi koji dominiraju među Safundžićevim fotografijama usko su vezani za pejzaž. Bajkoviti krajolici smješteni u zanimljive kompozicije ostavljaju duboki dojam kod svakog promatrača. Posebno se ističu gradski i morski pejzaži na fotografijama „Pleternica“, „ Lokrum“, „Pag“, a motivi prekrasne prirode očaravaju na fotografijama „Bled“, „Vršič“, „Baćinska jezera“.

Tomislav osim što je izvrstan fotograf, bavi se i videom te je njegov video „This is our Planet“ očarao američkog astronauta Rona Garana koji ga je javno pohvalio.

Marta Gašparić

Fotografije s izložbe možete pogledati u foto galeriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 9. 2. 2018.