Županijski projekt "Bonton"

U Osnovnoj školi „Mladost“  Jakšić u šk.god.2016./2017. provodio se školski projekt „Bonton“. Koncepciju projekta i provedbu osmislila je i provodila kao školski koordinator učiteljica Likovne kulture, Sanja Mišić. Naglasak je bio na  odgojnoj komponenti jer svjedoci smo kako je lijepo ponašanje sve veći problem školstva pa tako i samog društva. Projekt je prihvaćen od svih tijela škole: Učiteljskog i Razrednih vijeća te Vijeća roditelja.

Uvod je bila anketa koja je provedena među svim sudionicima, a pokazala je gotovo 100% potrebu za provedbom projekta. Sam projekt  provodio se tijekom školske godine s nizom zanimljivih tema u kojima su aktivno sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda. U sklopu projekta osmišljeno je niz aktivnosti  te predstavljanje  samog projekta na Danu škole kada je bila i promocija letka kojeg su kolegice prevele na tri strana jezika: engleski, njemački i francuski jezik.

Cijeli se projekt odvijao pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora. Koncept je također prepoznala i Hrvatska radiotelevizija koja je emitirala prilog u središnjem Dnevniku. Prilikom predstavljanja rezultata projekta na Danu škole, na kojem je bio župan Požeško-slavonske županije, gosp. Alojz Tomašević, projekt je prepoznat kao izuzetan i važan u odgoju i obrazovanju od strane župana koji je tom prilikom izrazio želju da se projekt provodi u  svim školama u Županiji, a svoju je inicijativu potvrdio donesenom odlukom.

Odlukom župana, gospođa Ana Pirović , viša savjetnica za kulturu u Upravnom odjelu za društvene djelatnosti imenovana je  koordinatoricom, a gospođa Sanja Mišić, učiteljica likovne kulture voditeljicom županijskog projekta „Bonton“.

Definirani su koordinatori u školama kojima je Županija osnivač (ukupno ih je jedanaest),a projektu se priključila i gradska Osnovna  škola Julija Kempfa .

U Osnovnoj školi „Mladost“ u Jakšiću održan je 21.kolovoza 2017. prvi sastanak svih koordinatora županijskog projekta i tom aktivnošću započela je provedba projekta „Bonton“ na županijskoj razini, a 28.kolovoza 2017. projekt je predstavljen u Osijeku na Međužupanijskom stručnom skupu razredne nastave na kojem je bilo nazočno  256 sudionika. Gospodin Gordan Jandroković, predsjednik Hrvatskog sabora, prepoznao je važnost projekta te prihvatio pokroviteljst.

Detalje možete pogledati pod :opširnije:

NAZIV TEME (Šk. god. 2016./2017.)

IME I PREZIME UČITELJA /UČITELJICE

Bonton u učionici

Slavica Filipović

Igor Tomljanović

Komunikacija s učiteljima i

drugim djelatnicima škole

Marina Vidović

Boško Obradović

Bonton u blagovaonici

Božena Šojat

Jela Mjertan

Veronika Šakota

Tatjana Stanković

Bonton na izletu

Vesna Šuster

Ivana Svjetličić

Bonton u kazalištu i kinu

Đurđica Gajić

Margareta Šarić

Tonica Jerković

Bonton u hodnicima škole i sportskoj dvorani

Sanja Mišić

Drago Kifer

Josip Radotić

Bonton od  kuće od škole

Pile Aščić

Ivana Novak Kamenčak

Bonton u trgovini

Kristinka Gašparić

Bonton u europskim i svjetskim zemljama

Ljubica Matijević Devčić

Ivana Škrabal

Aktiv stranih jezika

Bonton na internetu

Ana Križić

Aktivno slušanje

Mario Trupinić

Lijepe riječi u svakodnevnoj komunikaciji

Marijana Andrišek – Marijan Grubešić

Ja navijam za sport

Ančica Eđed

Dina Šojat

Dubravko Jakobović

Ivana Kuna Raguž

Drago Kifer

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 22. 9. 2017.