Dan ružičastih majica 2017.

Jučer smo u našoj školi obiježili Dan ružičastih majica.Voditeljica školskih preventivnih programa Marijana Matijević, u suradnji s kolegama i učenicima  organizirala je niz predavanja i radionice za sve učenike škole. Ideja je bila da se uključe i sve područne škole tako da je radni dan započeo u PŠ Trapari , nastavio se u PŠ Rajsavac te se program nastavio u matičnoj školi, gdje su predavanja slušali učenici razredne i predmetne nastave. Teme su bile raznolike i prilagođene svim uzrastima učenika. Kako se ispričati i reći lijepe riječi na francuskom i njemačkom jeziku objasnila je Ivana Škrabal, prof. fran.i njem. jezika u radionici  "NEIN zur Gewalt " i "NON a la violence", učenice  7. razreda ( Rea Marković, Lucija Jurčak, Martina Grbeš, Barbara Rezo, Barbara Bošnjak i Katarina Prgomet) su održale predavanja o vršnjačkom nasilju i prijateljstvu,   "Izoliranje pojedinca",  je naziv radionice koju je vodila Veronika Šakota, mag. prim. edu., "Cyberbullying, nasilje na internetu" , vodila je Marijana Matijević, mag. hist. i  "Kreativno rješavanje sukoba",  radionica je Marine Vidović, mag.prim.edu.

Učenici su podržali akciju noseći ružičaste majice, a učitelji su se uključili u akciju kupovinom ružičastih majica koje distribuira Centar za edukaciju i prevenciju nasilja.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 23. 2. 2017.