Dan kruha u PŠ Tekić

Svake se godine  već tradicionalno u  PŠ Tekić obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kako bi  obogatili naše zajedništvo vrijedni roditelji su kod kuće uz pomoć svoje djece ispekli brojne pekarske proizvode koje su djeca donijela u školu.

U sklopu nastave vjeronauka učenici su sa vjeroučiteljicom Silvijom pisali zahvale za plodove zemlje koje su čitali kao molitvu prije blagovanja.

Učenici svih razreda imali su različite zadaće koje su trebali pripremiti za Dan kruha:

( 1. razred – igrokaz Crvena koka i zrno pšenice, 2. razred – recitacija Što radi pekar, 3. razred – recept za kolač, 4. razred – običaji naših baka i djedova).

Učenici su također imali zadatak donijeti potrebne sastojke za kolač koji su svojim vrijednim rukama napravili uz pomoć učiteljice Marine.

Pekarske proizvode i kolač koji su djeca pripremila radosna srca podijelili su starijim osobama u našem mjestu.

Kako bi  druženje završili u veselom ozračju poigrali su se uz brojne izreke o kruhu i izvukli poruke za radosniji hod kroz život.

Marina Vidović, mag. prim. educ.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 17. 10. 2016.