Prezentacija projekta Australija

U četvrtak 24. veljače odražana je prezentacija projekta Australija.

Australski dan održan je 24. veljače 2011. kao dio projekta engleskog jezika, likovne i glazbene kulture.

Željeli smo upoznati sve zainteresirane s različitim aspektima te nadasve zanimljive zemlje.

Četvrti su razredi uz pomoć mentora, učiteljice engleskog jezika Ivane Kuna obradili raznolik i specifičan životinjski svijet ove zemlje.

Peti su nam razredi pokazali simbole australije- sve ono čega se prvo prisjetimo kad spomenemo Australiju.

Šesti razredi proveo nas je Australijom uz pomoć turističkih agencija "Vremeplova" gdje se za ljude "dubljeg" džepa nudi povratak u prošlost u doba kad su Aboridžini naselili ovaj kontinent ,ili pak do dolaska Jamesa Cooka...

Za one koji pak žele samo promatrati turističke znamenitosti te otkriti gdje otići na koncert, na kojoj plaži surfati, gdje dobro jesti postoji druga tura kroz koju su nas također proveli učenici šestih razreda.

Šestaši su također zaslužni da se za ovaj događaj saznalo na vrijeme tako što su načinili pozivnice i plakate koje su podijelili svim zaposlenicima škole.

Sedmi su nas razredi proveli kroz Aussie lingo. specifičnost australskog engleskog koji je izuzetno zanimljiv i poseban.

Osmi razredi su u skupini dodatne nastave načinili Power Point prezentacije na temu geografije i povijesti Australije, australske hrane te australskih fotomodela i brendova.

U okviru teme australska kuhinja osmaši su nam priredili iznenađenje i počastili sve sudionike australskom pitom od piletine koju su sami pripremili u školskoj kuhinji.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Boško Obradović   datum: 4. 3. 2011.

« Ožujak 2024 »