Aktivnosti povodom Božića – razredni projekti

Učenici 5. a, 6.a i 7. a razreda obilježili su Božić prigodnim aktivnostima na satima Hrvatskoga jezika.

Petaši su pisali o božićnim običajima u svojoj obitelji. Saznali smo kako se pripremaju za Božić; kako peku kolače, kite bor, odlaze na Svetu misu, vesele se otvaranju poklona, posjećuju djedove i bake.

U drugom dijelu obilježavanja Božića učenici petoga razreda bili su podijeljeni u skupine. Svaka skupina trebala je pročitati jednu legendu iz djela za cjelovito čitanje Legende o Kristu koje je napisala Selma Lagerlof. Trebali su zapisati religiozne pojmove čije su značenje tražili u Religioznom leksikonu. Nakon toga osmišljavali su naslovnu stranicu u obliku plakata koja je sadržavala značenje religioznog pojma i oslikane motive iz pročitane legende. Zajednički su osmislili razredni religiozni rječnik.

Sedmaši su izrađivali božićne ukrase kako bi ukrasili razredni pano, a šestaši su gledali film Dječak zvani Božić. Nakon gledanja filma, pisali su božićne poruke.

Aktivnosti s učenicima provodile su knjižničarka Melita Horžicky-Radotić i učiteljica hrvatskoga jezika Ivana Novak Kamenčak.

Ivana Novak Kamenčak

Fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 22. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »