Dani kruha

Svečanost Dana zahvalnosti za kruh i plodove zemlje održana je u ponedjeljak 9.10. 2023. u maloj sportskoj dvorani naše škole pod vodstvom vjeroučiteljice Ivane Šulc.

Priredba i blagoslov za učenike od prvog do osmog razreda započeo je u 12.35. Blagoslov je svima udijelio jakšićki župnik Ivan Rončević

U programu svečane priredbe sudjelovali su:  članovi dramske skupine – Anja Pečur, Jana Raguž (koje su bile voditeljice svečanog programa), Nikol Ester, Franjo Kadežabek (učenici 6.a razreda), Petra Pecko, Diva Marija Barišić (učenice 7.b razreda), Ema Vrba, Petra Blim i Tea Hećimović (učenice 7.a razreda) s recitalom O kruhu je riječ pod vodstvom profesorice Ivane Novak Kamenčak; Ana Obradović koja je izrekla molitvu Molim za kruh, a 4.a razred izveo je pjesmu s pokretima ruku Tko stvori? u suradnji vjeroučiteljica Ivane Šulc i Ivanke Žuljević; u suradnji vjeroučiteljice Ivane i učiteljica Vesne Šuster, Jele Mjertan i Slavice Filipović učenici 2.a razreda Luna Sedlaček, Korina Vidović, Gabriel Talan, Raguž Adrian, Borna Kudrić Brković , Dalia Lukić, Stipančević Katja i Uložnik Noa upoznali su nas kako se pravi kruh Od zrna do kruha, a učenici 3.a Rea Kir i Ema Križić i 3.b Petar Pelan, Matija Bošnjak, Ana Raguž, Jakov Stipić, Mia Miloš i Petar Šutalo zabavili su nas svojim izrekama o kruhu. Školski zbor izveo je skladbu  Tebi hvala pod vodstvom učiteljice Tonice Jerković.

1.a i 1.b razred u suradnji nastavnica  Marine Kovačević Andrišek i Ivane Šulc bojili su plodove jeseni.

U pripremanju scenskog izgleda sudjelovale su učenice Magdalena Žiberna, Iva Žiberna, Elena Pirović, Lucija Novak, Gabriela Blašković i Ana Obradović (naše vrijedne osmašice) uz pomoć psihologinje Andree Slipčević i učiteljice Marine Kovačević Andrišek. Nastavnica Marijana Benić pobrinula se za košaru, stolnjake i domaće smokve.

Fotografijama su sve popratile Ljubica Matijević Devčić, Neda Krička i Dina Šojat.

Zahvaljujemo svim mamama, bakama, djedovima, tatama, susjedima i ostalima koji su svojim trudom uveličali našu malu svečanost i izradili prefine i prekrasne krušne proizvode, kolače, kiflice kojima su se djeca počastila u svojim razredima.

Zahvaljujemo našoj dragoj lokalnoj pjesnikinji Miri Šulc koja nas je počastila tradicionalnim češkim jelom dolki.

Ivana Novak Kamenčak

Dani kruha obilježeni su i u PŠ Cerovac.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 11. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »