„Baci frizbi – uhvati sport“

Hrvatski Flying Disc Savez (HFDS) provodi program „Baci frizbi -uhvati sport“, sufinanciran od Ministarstva turizma i sporta unutar programskog područja poticaja bavljenja amaterskimsportom i zdravstveno usmjerenim tjelesnim vježbanjem.Kroz program se želi podignuti svijest o važnosti aktivnog vježbanja, poticati uključenost usport i omogućiti djeci i mladima bavljenjem novom sportskom aktivnošću. Kako bi se to ostvarilo provesti će se najmanje 12 radionica u osnovnim (5-8 razred) i srednjim školama i dva Kampa letećeg diska. Kampovi su otvorenog karaktera, namijenjeni svim zainteresiranima koji žele bolje savladati tehnike hvatanja i bacanja diska te upoznati dva različita sporta: disc golf i ultimate frizbi.

Učenici 6.a razreda za vrijeme nastave Tjelesne i zdravstvene kulture imali su priliku upoznati se sa navedenim sportovima. Održana je radionica u kojoj su djeca bacala frizbi, učila pravilima koja su specifična za sportove s letećim diskom jer imaju utkani fair play, nema sudaca tj. igrači sude sami sebi. Kroz igru se uče odgovornom ponašanju razvijajući socijalno-emocionalne vještine, što je uz fizičko kretanje i uživanje u igri, jedno od temeljnih ciljeva programa. Kamp letećeg diska održat će se u subotu 7.10. od 10-14 h na pomoćnom igralištu NK Papuk Velika gdje učenici imaju priliku pobliže se upoznati s navedenim sportovima.

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 2. 10. 2023.

« Svibanj 2024 »