Korisnik:
Lozinka:

Dan sporta

Svjetski se Dan sporta obilježava 27. travnja, a mi smo ga u našoj školi obilježili raznim sportskim disciplinama. Sport se izvrsno povezao sa zabavom i pozitivnim natjecateljskim duhom.

Za detaljnije informacije kliknite opširnije.

Fotografije možete pogledati u foto-galeriji.

Sportski program bio je podijeljen u tri dijela. Prvi dio bile su prezentacije sportova u školskoj dvorani, a drugi i treći dio bila su sportska natjecanja učenika 1.-8. razreda na školskom igralištu i parku škole, osim rukometa ženskih ekipa koji je bio održan u školskoj dvorani. U prezentaciji sportova svoje sportske vještine prikazala su sportska društva iz područja gimnastike, karatea i juda. Gimnastičarsko društvo "Pleter" iz Pleternice prezentiralo je gimnastičke vježbe na tlu, gredi i preskoku. Njihove trenerice bile su Marijana Mitrović i LIdija Lončarević,  treneri Nenad Ristić i Ivan Miličević , a mladi gimnastičari učenici naše škole i djeca predškolskog uzrasta.

Antun Puklavac , prošlogodišnji svjetski prvak iz karate DO kluba  u Jakšiću prikazao je karate kate. Boris Milobara trener je mladih judo boraca koji su demonstrirali klub judo Kan iz Požege.

Drugi dio natjecanja bio je u igrama sporetnosti, brzine i snage koji je bio podijeljen u četiri discipline: trčanje na 50 metara, utrka "vožnja tački", utrka "jahača" i potezanje užeta. Natjecanje je započelo trčanjem na 50 m u kojem su sudjelovali učenice i učenici 5. i 6. razreda. U kategoriji dječaka 1. mjesto osvojio je Petar Jurić, 2. mjesto Bernard Skeledžić, 3. mjesto Krešimir Jakoubek. U kategoriji djevojčica 1. mjesto osvojila je Gabrijela Jerković, 2.mjesto Marina Pilić, a 3. mjesto Lorena Jakoubek,

Utrka "vožnja tački" igra je spretnosti  i snage u kojoj su sudjelovali učenici 4.,5. i 6.razreda. Prvo mjesto osvojile su Anamarija Jakoubek i Lucija Jakoubek, 2. mjesto Josip Lučić i Matej Kadežabek, 3. mjesto Terezija Obradović  i Mirta Bošnjak. U igri "jahača" sudjelovali su učenici 5. i 6. razreda, a 1. mjesto osvojile su Kristinka Vrba i Antonija Faltinek, 2. mjesto Matko Kustura i Vinko Pečur, 3. mjesto Krešimir Jakoubek i BErnard Skeledžić. U posljednjoj igri spretnosti i snage svoje snage odmjerili su ekipe dječaka 7. i 8 razreda. Prva ekipa "Apostoli" pod vodstvom Leona Natanaela Razumovića odmjerila je snagu s "Lavovima" na čijem je čelu bio Marko Novinc. Edi Marušić vodio je "Terminatore" koji su se svojim mišićima suprotstavili "Vampirima" čiji je najjači vampir bio Alen Renka. Prvo mjesto osvojili su "Terminatori", 2. "Apostoli", 3. "Vampiri".

Nakon toga uslijedilo je natjecanje u ekipnim sportovima. Učenici 1.-4. razreda natjecali su se u nogometu, a učenice u igri graničara. Ekipe su bile podijeljene na dvije skupine. U prvoj skupini u igri nogometa 1. mjesto osvojili su učenici 2.b razreda, 2. mjesto 1.a razred, 3. mjesto 2.a razred. U drugoj skupini 1. mjesto osvojio je 4.b, drugo mjesto 3.a, 3.mjesto 3.b razred.

U prvoj skupini u igri graničara 1. mjesto osvojile su učenice 2.a, 2. mjesto 1.a, a 3.mjesto 2.b.  Na prvom mjestu u drugoj skupini nalazi se 4.b, na 2.mjestu 4.a , a na 3. mjestu 3.b razred.

Učenice 7.i 8. razreda natjecale su se u rukometu. Pobjednice su učenice 8.b, drugo mjesto osvojile su učenice 8.a razreda, a treće mjesto učenice 8. c razreda.

Svi pobjednici nagrađeni su medaljama ( zlato, srebro , bronca) koje su izradile učenice u  izvannastavnoj skupni Rukotvorci pod vodstvom učiteljice Ivane Kuna.

Zahvaljujemo svim natjecateljima i suradnicima OŠ "Mladost" Jakšić koji su svojom suradnjom i trudom uveličali ovaj sportski dan.