Smotra učeničkih zadruga

Na 7. županijskoj smotri učeničkih zadruga Požeško-slavonske županije  , koja je održana 5. svibnja , sudjelovalo je 11 učeničkih zadruga, a domaćin je bila  Katolička osnovna škola u Požegi. Smotru su otvorili  mali zboraši pod vodstvom prof. Valentine Šmitpeter i glumci učiteljice Anite Rašić. Nakon kratkog programa i pozdrava profesora Frane Barišića, ravnatelja škole, voditeljice županijskog aktiva UZ Sanje Grbeš i predstavnika Županije, pristupilo se predstavljanju svih učeničkih zadruga i ocjenjivanju. Sve zadruge su trebale popuniti svoj štand i ukrasiti ga te predstaviti proizvode kojima se predstavljaju na  smotri. Također su svi snimili video uradak kojim se ovih dana predstavljaju na Županijskoj službenoj facebook stranici UZ-a. Praktični radovi su bili veoma maštoviti i inventivni.  Učenici su bili izuzetno pripremljeni te je bilo teško  ocijeniti zadruge.  Naša UZ „Mladost“ predstavila se izradom vaza – ekološki proizvod od boca mlijeka obloženih posebnim kaširanim papirom i obojenih i ukrašenih slavonskim motivima. Proizvod je to Rukotvoraca kojma je voditeljica Ivana Kuna-Raguž  a proizvod su  predstavljale učenice Dora Čuljak i Tea Hećimović. Odlukom komisije, na Državnu smotru učeničkih zadruga odlaze učenička Zadruga „Pčelice“ (Osnovna škola Antuna Kanižlića) te učenička Zadruga „Sveti Josip“ (osvojeno 1. i 2. mjesto). Nakon ručka organiziranog za učenike i mentore, uputili smo se organiziranim autobusom u 13.45 kući.

Marta Gašparić

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 20. 5. 2022.