Energetska obnova PŠ Cerovac

Projektom energetske obnove zgrade Područne škole Cerovac, Osnovne škole „Mladost“ Jakšić  obuhvaćena je obnova vanjske ovojnice zgrade koja uključuje: postavljanje toplinske fasade na vanjske zidove zgrade, toplinsku izolaciju stropa prema negrijanom tavanu te toplinsku izolaciju poda zgrade prema tlu, čime će se ostvariti ušteda toplinske energije u iznosu od 54,62%. Razdoblje provedbe projekta je od listopada 2016. do ožujka 2017. godine. Ukupna vrijednost projekta iznosi do 335.670,25 kn, od čega 30% dolazi iz Europskog fonda za regionalni razvoj – posredstvom Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja, 60% dolazi od Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a Požeško-slavonska županija sudjeluje s iznosom od 10%. Projekt je odobren na natječaju „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“ iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova. U pripremi i prijavi projekta veliki doprinos je dala Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije-PANORA d.o.o. Također treba napomenuti da je izrada projektne dokumentacije za projekt energetske obnove zgrade Područne škole Cerovac također sufinancirana od strane Europskog fonda za regionalni razvoj, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te Požeško-slavonske županije.

Energetska obnova PŠ Tekić

Projektom energetske obnove zgrade Područne škole Tekić, Osnovne škole „Mladost“ Jakšić  obuhvaćena je obnova vanjske ovojnice zgrade koja uključuje: postavljanje toplinske fasade na vanjske zidove zgrade, toplinsku izolaciju stropa prema negrijanom tavanu, toplinsku izolaciju poda zgrade prema tlu te zamjenu dijela vanjske stolarije čime će se ostvariti ušteda toplinske energije u iznosu od 74,98%. Razdoblje provedbe projekta je od listopada 2016. do ožujka 2017. godine. Ukupna vrijednost projekta iznosi do 504.743,88 kn, od čega 30% dolazi iz Europskog fonda za regionalni razvoj – posredstvom Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja, 60% dolazi od Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a Požeško-slavonska županija sudjeluje s iznosom od 10%. Projekt je odobren na natječaju „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“ iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova. U pripremi i prijavi projekta veliki doprinos je dala Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije-PANORA d.o.o. Također treba napomenuti da je izrada projektne dokumentacije za projekt energetske obnove zgrade Područne škole Tekić također sufinancirana od strane Europskog fonda za regionalni razvoj, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te Požeško-slavonske županije.

Završena energetska obnova PŠ Treštanovci

Projektom energetske obnove Područne škole Treštanovci obuhvaćena je obnova ovojnice zgrade koja uključuje pripremne, unutarnje i vanjske građevinsko obrtničke radove te radove ustakljenja vanjske PVC stolarije. Razdoblje provedbe projekta je od ožujka do kolovoza 2016. godine. Ukupna vrijednost projekta iznosi: 364.766,14 kn, od čega 30% dolazi od Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja iz Europskog fonda za regionalni razvoj, operativni program „Konkurentnost i kohezija“, 60% dolazi od Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a Požeško-slavonska županija sudjeluje u iznosu od 10%. Projekt je odobren na natječaju „Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“ iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova. U pripremi i prijavi projekta veliki doprinos je dala Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije „Panora“.

« Svibanj 2021 »