Sitnicama širimo radost Božića

Kažu da je Požeško-slavonska županija jedna od siromašnijih županija Lijepe naše. No, definitivno nije siromašna duhom, srcem i ljubavlju. To su dokazali učenici i učitelji Osnovne škole „Mladost“ iz Jakšića. Učenici od 5. do 8. razreda otputovali su u Zagreb na izvanučioničku nastavu. Naglasak je bio na odgojnoj noti. U sklopu nastave Hrvatskoga jezika i medijske kulture  gledali su film Čudo u Cinestaru. Po izlasku iz kino dvorane bili su oduševljeni i puni dojmova. Često su se čule rečenice: „I ja sam plakala. Film je bio savršen. Drago mi je da je dječak našao prijatelje…“ Šlag na torti tog dana bio je kada su posjetili Dom svetog Josipa u Hrvatskom Leskovcu gdje živi 28 štićenika od 6 do 24 godine. To su djeca koja spletom raznih životnih okolnosti ne žive sa svojim roditeljima. Brigu o njima vode časne sestre. Svojim primjerom im pokazuju ljubav, brigu, zajedništvo. Učenici su im predali darove koje su vrijedno skupljali tijekom prvog obrazovnog razdoblja ove školske godine, a u čemu su im mnogo pomogli roditelji, djedovi, bake… bez kojih ova humanitarna gesta nikako ne bi bila izvediva. Darivali su studente novčanim donacijama, a ostale štićenike higijenskim potrepštinama, prehrambenim artiklima i školskim priborom.  Posebnu radost izazvali su slatki božićni kolačići koje su ispekli učenici Područne škole Rajsavac sa svojim roditeljima i učiteljicom Marijanom Andrišek i učenici i roditelji 7. b razreda u dogovoru s pedagoginjom Ančicom Eđed. Druženje s njima izazvalo je vrelo različitih emocija. Učenici su kući otputovali bogati pozitivnim iskustvima i porukom koju je časna sestra izrekla u govoru dobrodošlice „Kada dođete kući, jako zagrlite svoje roditelja i budite zahvalni Bogu što ih imate“.

Ivana Novak Kamenčak

objavio: Melita Horžicky-Radotić   datum: 19. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »