Prezentacija županijskog projekta "Bonton"

Prezentacija županijskog projekta  „Bonton“održana je  3.listopada 2018. god. u sklopu Dječjeg  tjedna, a u suradnji s DND Požega na Trgu sv.Terezije Avilske u Požegi. Prezentacija je okupila  12 škola i 200 učenika koji su na najbolji mogući način predstavili aktivnosti.

Tijekom školske godine 2017./2018. realiziran  je županijski  projekt  Bonton  čija je realizacija započela u školskoj godini 2016./2017. kada je bio usvojen kao školski projekt OŠ "Mladost" Jakšić i odvijao se pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora. Inicijator i voditelj školskog projekta, učiteljica likovne kulture Sanja Mišić, sljedeće godine postaje voditeljicom županijskog projekta koji je prepoznat od strane župana kao kvalitetan i potreban te se odlukom župana tijekom školske godine provodi u 11 škola županije i gradskoj školi J.Kempfa . Koordinatorom ispred Županije imenovana je gđa Ana Pirović, viša savjetnica u Uredu za kulturu i društvene djelatnosti.U realizaciji projekta  sudjeluje 4100 učenika te 414 učitelja predmetne i razredne nastave. Kroz projekt se realiziralo oko 50 tema i isto toliko različitih aktivnosti, suradnji s institucijama i terenske nastave. Uspješnosti realizacije projekta pridonijelo je dvanaest školskih koordinatora. Županijski projekt odvija se pod pokroviteljstvom predsjednika Hrv. sabora, Gordana Jandrokovića i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Projekt za cilj ima objediniti pravila Bontona u školi, institucijama, na ulici, u prometu itd.  Voditeljica projekta učiteljica Sanja Mišić je izjavila :“Tijekom projekta došli smo do raznolikih sadržaja,npr.interaktivnih slikovnica,robota,društvenih igara, rap pjesama , i sadržaja Braiiici . Ovaj projekt od 0 kn nastao je isključivo entuzijazmom i volenterizmom  . Posebno ssam ponosna  na uspjeh učenika i učitelja koji su prepoznali da je odgoj prva stepenica od mnogobrojnih koji nas  čekaju na putu obrazovanja.“

objavio: Boško Obradović   datum: 9. 10. 2018.